A Celtics 105-98-ra legyőzte a Maverickst, 2-0-ra vezet az NBA döntőjében, miközben a sorozat a Dallas ellen jut. | EatchbQ

BOSTON — Jrue Holiday szerezte a gólt. Derrick White egy üldözési blokkot adott hozzá. Jayson Tatum és Jaylen Brown is hozzájárult – passzolással és védekezéssel.

A Mavericks abbahagyhatja az aggódást ki a Boston legjobb játékosa. Az összes Celtics, aki belevág a játékba, segít nekik elérni a példátlan 18. NBA-bajnokságot.

Holiday 26 pontig és 11 lepattanóig jutott, White pedig lerohant a pályán, hogy véget vessen a Dallas utolsó esélyének, hogy egy labdát szerezzen meg vasárnap este, amikor a Boston 105-98-ra legyőzte a Maverickst, és 2-0-ra vezetett az NBA döntőjében.

“Nagyon elegem van abból, hogy egy srácról vagy erről a fickóról vagy arról a srácról hallok, és mindenki mást próbált csinálni, mint a Celtic kosárlabdát” – mondta Joe Mazzulla, a Boston edzője. “Mindenki, aki ma pályára lépett, győztesen játszott a pálya mindkét végén.”

Tatum 12 gólpasszal és kilenc lepattanóval a 18 pontja mellett pótolta a durva lövöldözős estét. Brown 21-et szerzett három labdával, White 18 pontot szerzett és három labdát szerzett, Peyton Pritchard egyetlen kosara pedig egy félpályás volt, amely a harmadik negyed zümmögését verte, így 83-74-re vezetett a Boston.

“Ezért ők az első számú csapat az NBA-ben első számú rekorddal” – mondta a Mavericks sztárja, Luka Doncic, aki 32-t jegyzett 11 lepattanóval és 11 gólpasszal – ez az első NBA-döntős tripla duplája a Dallas franchise történetében. “Sok jó játékosuk van. Elvileg bárki leszállhat.”

Doncicnak pályafutása 10. tripla-duplája volt a rájátszásban, akit megkérdőjelezhetőnek tartottak, hogy kevesebb mint két órával a döntő előtt játszhasson. A negyedikben azonban csak három pontot szerzett, és 1:15-nél hárompontos játékot szerzett, a Dallas pedig kilencet szerzett, így 103-98-ra csökkentette a 14 pontos hátrányt.

Miután Derrick Jones Jr. blokkolta Tatum dunk kísérletét, White a pályára futott, hogy blokkoljon – Brownnal együtt – PJ Washington potenciális dunkja. Brown hárított a másik végén, majd Doncic 28 másodperccel a hátralévő idővel kihagyott egy egylábú, futó úszót 3 pontos távolságból, ami véget vetett a Dallas utolsó lehetőségének a visszatérésre.

“Nagyszerű volt” – mondta Jason Kidd, a Mavericks edzője. “Luka egy különleges játékos – ha nem a világ legjobb játékosa -, és problémát okoz. … Képes nyitott lehetőségeket kialakítani, mi pedig egyszerűen nem használtuk ki.”

A 3. és 4. meccset szerdán és pénteken rendezik Dallasban. A Boston ebben az utószezonban nem szenvedett vereséget, de a Mavericksnek meg kell szakítania ezt a sorozatot, hogy elkerülje a söprést, és visszajusson a Boston Gardenbe, ahol a hazai szurkolók máris helyet csinálnak a szarufák között egy újabb transzparensnek.

Ez volt a kilencedik alkalom, hogy a Celtics megnyerte az NBA döntőjének nyitányát. Megnyerték az előző nyolcat, és egyikben sem kényszerültek 7. meccsre.

Egy nappal azután, hogy Kidd megpróbált viszályt szítani a Celtics öltözőjében azzal, hogy Brownt – nem Tatumot, az All-NBA-első csapatjátékost – a csapat legjobb játékosának nevezte, a Boston megmutatta, miért nem számít.

Kristaps Porzingis 12 pontig sántikált az éllovas Bostonban. Tatum 22 lövésért 6, 3 pontos lövésből 7-ből 1 volt; A Celtics 10 a 39 ellenében hosszú távból összességében.

Kyrie Irving, aki azóta vonzza a helyi szurkolók ellenségeskedését, hogy 2019-ben megszakította bostoni tartózkodását, 16 pontot szerzett; sorozatban 12 meccset veszített el a Celtics ellen.

Ellentétben a 107-89-es győzelmükkel 1. játékahogy Boston 7-ről 15-ért ment 3 pontos sorozat az első negyedben 17 pontos előnyre sprintelve a Celtics vasárnap az első nyolc kísérletét kihagyta távolról. A Dallas végig vezetett az első negyedben.

Tatum gól nélküli volt az első játékrészben, és a félidőben mindössze öt gólt szerzett, mivel 3 pontos távolságból még mindig 0 a 3. A Boston még mindig csak 5 a 30 ellen játszott hosszú távból, amikor Peyton Pritchard a harmadik negyed zümmögésében félpályás leállást végzett, így 83-74-re vezetett a Boston.

Az izgatott tömeg, amely korábban ideje nagy részét Irving nézésével töltötte, dühöngéssel és félig vulgáris énekekkel. Irving a fejcsóválással nyugtázta a gúnyt.