A Florida Panthers a harmadik harmadban elhúzva legyőzte az Edmonton Oilers-t, és 2-0-ra vezet a Stanley Kupa döntőjében. | EatchbQ

Elsa/Getty Images

A Panthers játékosai és rajongói ünnepelnek a 2. játék során.

CNN

Evan Rodrigues kétszer is betalált a harmadik harmadban, és ez Florida Panthers négy megválaszolatlan gólt szerzett a vereség érdekében Edmonton Oilers 4-1 az NHL-ben Stanley Kupa döntője hétfőn 2-0-ra vezet a floridai Sunrise-i Amerant Bank Arenában.

“Ez különleges. Megpróbálok befogadni” – mondta Rodrigues a meccs után. “Megpróbálunk a pillanatban maradni. Ez két nagy győzelem csapatunk számára, és azt hiszem, már felfordítottuk a lapot, és készülünk a 3. meccsre.”

Az Oilers került először a táblára, az első lövésre, a nyitóidő közepén. Az Oilers szupersztárja, Connor McDavid időben passzolt Mattias Ekholmnak, aki elkorcsolyázta a védőket, és betemette a Panthers kapusának, Szergej Bobrovksynak a csuklóját a kapuba.

A sorozat 1. meccsén az Oilers nem tudott gólt szerezni annak ellenére, hogy 32–18-ra kikapta a Pantherst. Hétfőn a szerepek némileg felcserélődtek, a Panthers az első két harmadban 22-7-re múlta felül az Oilerst.

Lövéskísérlet után lövéskísérlet a Panthers küzdött, hogy elkerülje az Oilers kapusát, Stuart Skinnert. Niko Mikkola azonban a második harmadban találta meg a dicsőség pillanatát, amikor egyszeri labdát vágott Skinner kesztyűjéhez, így 1-1-re kiegyenlítette a meccset. Ettől kezdve a Panthers hálóba találási problémája megszűnt.

Bruce Bennett/Getty Images

Mikkola gólja után a Panthers ünnepel.

Rodrigues a harmadik harmadban alig több mint három perccel 2-1-re vezette a Pantherst, kihasználva Evan Bouchard költséges labdaváltását, és az Ekholmról visszapattanó lövést a hálóba irányította.

Rodrigues a harmadik harmadból 7:31-nél erőjátékos gólt lőtt, ami a második játékrészben és a sorozat harmadában volt, így 3-1-re növelte a Panthers előnyét. Az erőjáték-gól véget vetett az Oilers 34 egymást követő tizenegyesből álló sorozatának.

“Azt hiszem, a mentalitásunk megváltozott a harmadikban, amikor abbahagytuk, hogy erőjátékként kezeljük, és úgy kezdtük kezelni, mint 5 az 5 ellen. Nagy nyomás nehezedik rájuk, és ha megpróbálunk édes játékot játszani, az soha nem fog működni. – mondta Rodrigues az erőjátékról.

Két góljával Rodrigues lett az első játékos a Panthers franchise történetében, aki többgólos meccset ért el a Stanley Kupa döntőjében.

Aaron Ekblad egy negyedet adott a Panthersnek, és egy üres kaput lőtt, így zárta le a győzelmet.

A Panthers a harmadik játékrész közepén elveszítette Aleksander Barkov csapatkapitányt, miután az Oilers támadójától, Leon Draisaitltól fejbe ütött. Kilép a játékból, és nem tér vissza. Draisaitl kisebb büntetést kapott nagyításért.

Az edmontoni Vincent Desharnais, az Edmonton Oilers játékosa irányítja a korongot Sam Bennett, a Panthers ellen.

Miután a sorozatnyitóban kizárták, az Oilers ismét sokat tudott támadni.

Az első két harmadban elért hét mezőnygól-kísérletük a legkevesebb rekordot jelentette a Stanley Kupa-döntő történetében. Az Edmonton – amely az alapszakasz során a bajnokságot a kapura lövésekben vezette – 19 próbálkozással végzett, Bobrovsky 18 védést mutatott be.

„Úgy érezzük, eljutottunk ide, és eleget játszottunk ahhoz, hogy szétváljunk” – mondta Kris Knoblauch, az Edmonton edzője – mondta a meccs után. “Nem mindig történik meg. Egyszerre csak egy meccset kell megoldanunk.

“Nem látok okot arra, hogy pánikoljak, vagy bármi drasztikust csináljak… Csak meg kell nyernünk a következő meccset.”

A Stanley Kupa döntőjében 1-8-as mérleggel belépő Panthers 2-0-s sorozatvezetéssel utazik Edmontonba a csütörtök esti 3. meccsre.