A Thunder mindenkit emlékeztet arra, miért ők az első számú kiemeltek a Mavs elleni meggyőző győzelemben | EatchbQ

OKLAHOMA CITY – A Paycom Center minden része felváltva kék-fehér ajándékpólókkal borított, a könyörtelen tömeg lázba lépett a kedd esti harmadik negyedév közepén. Az éllovas Thunder a Mavericks elleni második forduló második felében robbant ki, és 3-pontosokat szórt az egész fehérre meszelt ívről a Dallas elleni 117-95-ös meccsen.

A mintára ezen a ponton számítani kell. Az OKC az egész NBA-t felpörgette a kinti lövöldözésben (38,9%) az alapszakasz során, ami kulcsfontosságú része volt a Thunder felemelkedésének a Nyugati Konferencia élére – annak ellenére, hogy az Oklahoma City rendelkezik a legfiatalabb csoporttal, amely valaha is megszerezte az első kiemelt helyet az NBA történetében. .

A riválisok arra vártak, hogy az OKC tapasztalatlansága felemelje csúnya fejét a rájátszás során. És ott volt a Dallas sztárokkal teletűzdelt hátvédje, Luka Dončić és Kyrie Irving, amely 12-4-re vezetett a második félidő nyitásához, és egy számjegyűre csökkentette a házigazda előnyét. De a Mennydörgés, azok a bosszantó Mennydörgők kitartottak. A labda a kerület körül pingált, akár rúgásból, akár szédítő labdamozgásból. Az OKC a harmadikban hat hárompontost lőtt, miután időtúllépést kért a Dallas gyors kifutása miatt. A Thunder a 35-ből 16-ot végzett mélyről, köszönhetően a franchise playoff rekordjának, 29 gólpassznak.

„Ez egy olyan izom, amelyet jelenleg felépítettünk” – mondta Mark Daigneualt, a Thunder vezetőedzője. “Sok ilyen helyzetet kellett elviselnünk a szezon során. Azt hiszem, sok minden az ellenfél iránti tiszteletből fakad. Tudjuk, hogy ez egy nehézsúlyú meccs.”

OKLAHOMA CITY, OKLAHOMA – MÁJUS 7.: Shai Gilgeous-Alexander, az Oklahoma City Thunder 2. helyezettje, labdát lő Derrick Jones Jr. ellen.  55. helyezett a Dallas Mavericksben a Nyugati Konferencia második körének rájátszásának egyik harmadik negyedében a Paycom Centerben 2024. május 7-én az oklahomai Oklahoma Cityben.  MEGJEGYZÉS A FELHASZNÁLÓNAK: A felhasználó kifejezetten tudomásul veszi és elfogadja, hogy a fénykép letöltésével és/vagy használatával a Felhasználó hozzájárul a Getty Images licencszerződés feltételeihez.  (Fotó: Joshua Gateley/Getty Images)

Az Oklahoma City folyamatosan ütötte a földet. Shai Gilgeous-Alexander a harmadik negyed közepén pár lépéshátrányt fúrt be távolról, ami a 29 pontos meccscsúcsának egy része. A mindössze 24 éves Isaiah Joe, akit egyszer Philadelphia lemondott, két saját hármasával szállította ki, amikor felszólították. Az újonc gárda, a mindössze 20 éves Cason Wallace a sarkokból érkezett. A másodéves gárda, Jalen Williams hatalmasat küzdött, majd a negyedik negyedben összegyűjtött 18 pontjából 10-et – a legtöbbet egy kritikus szakaszban, amikor Gilgeous-Alexander a padon pihent.

“Azt hittem, hogy a második félidőben nagyon jó a ritmusunk” – mondta Daigneault. “Igazán intelligens támadás, az agresszió jó keveréke, igazán kihasználva azt, amit a védelem adott.”

A Mavericks egyszerűen nem tudott lépést tartani. A gyorsabb tempó kedvezett a Dallasnak a Los Angeles Clippers ellen az első körös meccsen, így Irving és Dončić a képernyőkön és a Clippers védelmén lévő repedéseken át csúszott, hogy gólt szerezzenek, vagy rakétával passzoljanak a várakozó lövőknek.

Dončić lassúnak tűnt, szinte sántított, és pihenésre volt szüksége a kosár alatti kapufán, amikor még hat teljes perccel sem az első negyedben időkérést kértek. Térdsérüléssel küzd, amióta beleütközött a Los Angeles-i swingman, Terance Mann-ba, és játékidőben döntött a Mavericks negyedik, Clippers elleni meccsén. Dončićnak a Dallas pénteki sorozatgyőzelme után három szabadnappal sem volt meg a kellő alapja ahhoz, hogy becsússzon saját védői közé, amit Gilgeous-Alexander könnyedén kezelt. Amikor Dončić eltalálta első és egyetlen tripláját a szokásos, csúcsminőségű irodájában, nyilvánvaló megkönnyebbülésben emelte fel a tenyerét. Dončić mindössze 1/8-at ér el az íven túlról, és 19 pontot szerez a mezőnyből lőtt 6/19-nél.

“Na és? Vesztettünk” – mondta Dončić. “Csak tovább kell lépnünk a következőre. Jobbnak kell lennem. Jobbnak kell lennünk. Az 1. meccsen vívott harcokról vagyunk ismertek.” A Dallas most 0-5-re áll az első meccsen Jason Kidd vezetőedző irányításával, új szerződéshosszabbítással. „De koncentrálnunk kell” – folytatta Dončić. “Nagyszerű csapat, nagyszerű védekező csapat, nagyszerű támadócsapat, szóval egyáltalán nem lesz könnyű.”

Valószínűleg az OKC taktikai védelmét segítette az, hogy nem volt valódi fenyegetés, hogy beleugorjon a dribbelésből származó lövésbe. De a Thunder nem volt más, mint lenyűgöző: Dončićot üldözték a képernyőkön, és az ív alá kényszerítették. A pick-and-roll ilyen rajongója, ahol az újonc center, Dereck Lively és a határidős csere Daniel Gafford szükséges légi dimenziót adott Dončić preferált akciójához, kedden egyetlen lobpasszal sem csatlakozott. Az első kísérlete az ugrásra olyan magasra emelkedett Chet Holmgren végtelen karjai fölött, hogy túl magasra és túl messze volt ahhoz, hogy Lively befejezze, és a labda magasan elszállt a vasról.

Talán Holmgren hihetetlen hatótávolsága volt, csontos kezei elvakították Dončić látását, ahogy az OKC kiemelkedő újonc központja megnyílt, hogy korlátozza az összes vezetési sávot. “Csak megpróbálok mindent megtenni, hogy a lehető legnehezebbé tegyem” – mondta Holmgren. “Úgy hangzik, mintha megpróbálnám lebutítani neked, de tényleg nem. Ennyi az egész. Csak legyél olyan aktív, amennyire csak tudok.”

Lehet, hogy a Thunder hemzseg a forgása, ahol Williams elég magasan állhatott Gafforddal szemben, vagy Josh Giddey már készen állt arra, hogy érezzen minden dobást, alapjáraton, mint egy biztonsági a futballpálya közepén. Mindig úgy tűnt, hogy ott van egy Thunder-játékos, aki kibökte a labdát, amikor egy nagy dallasi ostoba módon a dereka alá vitte. Oklahoma Citynek nyolc teljes nap állt rendelkezésére, hogy védelmi frontja minden elemét csiszolja. “Azt hittem, hogy a felkészülésünk hetében megnyert minket ma este” – mondta Daigneault -, de most meg kell nyernünk a következő lyukat.

A Thunder leküzdötte ellenfele fizikális előnyét is azzal, hogy Holmgrent Jaylin Williamsszel, az arkansasi nagyemberrel párosította. “Tetszik nekünk ez a kinézet a csapat ellen bizonyos helyzetekben. Mindent meg akartunk nézni ma este” – mondta Daigneault. “Későn mentünk oda. Különböző formációkban játszottunk.”

Akármilyen kombinációba ment is az OKC, a védekezés működni látszott. A Dallas mindössze öt pontot szerzett 13 labdaszerzésből, ami lessel végződött, ebből kettőt Derrick Jones Jr. lövése miatt. Gaffordnak – nem Dončićtól vagy Irvingtől –, a többiek pedig Gaffordnak a szabálytalanságvonalhoz tett útjaiból érkeztek.

A Mavericksnek szüksége lesz Tim Hardaway Jr.-ra, aki egykor erős esélyes volt az év hatodik emberére, hogy megtalálja a formáját a külsőben. Mind a négy 3 pontos kísérletét kihagyta, míg Maxi Kleber, a Dallas vitathatatlanul legütősebb padlótávtartója, vállsérülés miatt kimaradt. Josh Green a kispadról leszállva megütötte első két tripláját, de a meccs hátralévő részében már csak 1:6 volt. Valahányszor Dončić Greent a gyengébb oldalon találta, lövése vasból csattant, látni lehetett a szlovén szupersztár optimizmusát. Kidd 5:14-re húzta le a Mavericks kezdőjét 22-re.

“Ha van egy nagyszerű felnivédő Chetben, meg fogja nehezíteni a dolgokat” – mondta Irving. “Sok lehetőségünk volt, amikor Chet távol volt a kosártól, és zsebre vágtuk a nagyokat, és egyszerűen nem voltunk olyan sikeresek, mint kellett volna.”

Ha a Mavs csütörtökön nem tud nagyobb eredményeket elérni, ezek a Thunderek készen állnak arra, hogy másodszor is lecsapjanak, és az elkövetkező években továbbra is a Nyugat felső szintjén maradjanak.