Barkov státusza nem egyértelmű a Panthers számára, miután a kupadöntő 2. meccsén megsérült | EatchbQ

Barkov csapattársai keveset mondtak a játékról, a támadó Matthew Tkachuk azt mondta: “Erre nincs válaszom vagy megjegyzésem.”

Függetlenül attól, hogy mit gondolnak a játékról, Barkov elvesztése a döntőben óriási csapás lenne a Panthers számára, akik első Stanley Kupa-bajnoki címüket keresik.

A Selke Trophy-győztesnek, az NHL legjobb védekező támadójának titulált Barkov két meccsen keresztül hozzájárult az Oilers szupersztárja, Connor McDavid és Draisaitl leállításához. McDavid gólpasszt és három kapura lövést szerzett a 2. meccsen, Draisaitl pedig két lövésnél pont nélkül maradt. Mielőtt az Oilers 3-0-ra kikapott a szombati 1. meccsen, McDavid (31 pont; 5 gól, 26 gólpassz) és Draisaitl (28 pont; 10 gól, 18 gólpassz) együtt 59 pontot szerzett 18 rájátszás során.

Valójában az NHL három legjobb utószezon gólszerzője – McDavid, Draisaitl és az Oilers védője, Evan Bouchard (28 pont; hat gól, 22 gólpassz) – összesen két gólpasszt ért el a döntőben. Bouchardnak is volt egy asszisztja hétfőn.

Barkov két gólpasszt adott a 2. meccs 17:47 jégidő alatt, miután két gólpasszt adott a 21:06 jégidő alatt.

Mivel a sorozat Edmontonba költözik a 3. és 4. meccsre, az Oilersnél lesz az utolsó csere, és megpróbálhatnak kedvező párosítást szerezni McDavid és Draisaitl sorai számára.

A támadó, Evan Rodrigues, aki a hétfőn a harmadik harmadban két gólt szerzett, tetszett, ahogy a Panthers reagált, miután látta, hogy Barkov megsérült.

„Azt hiszem, összeszedtük magunkat” – mondta Rodrigues. “Megtettük, amit meg kellett tennünk, hogy megnyerjük a meccset. Soha nem akarod, hogy a kapitányod elbukjon, de úgy gondoltam, mindenki jó munkát végzett, koncentrált és elvégezte a munkát.”

A floridai támadó, Kyle Okposo azt mondta: “Úgy értem, igen, nyilvánvalóan nem akarod, hogy bárki megsérüljön. De úgy gondoltam, jól csináltuk, hogy kitartunk. És megtaláltuk a módját. Hatalmas gól volt.” Roddie ott volt, hogy áttörje a gátat az (erőjáték) ott (3-1-re 12:26-nál), és egyszerűen azt hittem, nagyszerű munkát végeztünk az ezt követő harmadik harmadban.”