Caitlin Clark debütálása és a WNBA nyitóestjének átvétele | EatchbQ

Itt a 2024-es WNBA-szezon. Caitlin Clark profi korszaka hivatalosan is megkezdődött. A címvédő Las Vegas Aces, a Connecticut Sun, a New York Liberty és a Minnesota Lynx pedig győzelemmel nyitott kedden.

Clark és az Indiana Fever megbillentette a szezont, amikor 92-71-re kikaptak Connecticutban, Alyssa Thomas, a Sun örökös MVP-jelöltje pedig tripla duplát ért el 13 ponttal, 10 lepattanóval és 13 gólpasszal.

Clark, az áprilisi WNBA draft első számú és az NCAA I. osztályának minden idők legjobb góllövője 20 ponttal, 3 gólpasszal és 2 labdaszerzéssel zárt WNBA-ben debütált. De az éjszaka nagy részében küszködött, 10 labdarúgást követett el, és 5-15-öt lőtt a mezőnyből és 4-11-et hárompontosokra. A félidőben öt labdarúgást és hét pontot ért el.

Clark 20 pontja a második a franchise történetében a Hall of Famer Tamika Catchings (2002-ben 23) mögött a lázas debütálásért. Candace Parker 2008-ban debütált a legtöbb pontot a WNBA-játékosok közül, 34-gyel. Az elmúlt évtized első számú kiszemeltjei között Clark csak Breanna Stewart (23 pont) mögött van 2016-ban.

Hogyan kezdte a szezont az Aces, Liberty, Lynx és Sun a győzelmek rovatában? Hogyan befolyásolta csapatuk küzdelmeit a sérült center, Brittney Griner (Phoenix Mercury) és a Las Vegas-i Chelsea Gray hiánya? És hogyan nézett ki a Vihar, amikor Nneka Ogwumike és Skylar Diggins-Smith Seattle-ben debütált?

Az ESPN lebontja a nyitó estét.

Lassú kezdés után Clark a meccs végén bemelegített, de általában küzdött. Mely területeken volt leginkább kitéve? És mi volt a legígéretesebb a profi bemutatkozásában?

Fegyverek: Valamit elárul arról, hogy Clarkkal szemben mennyire túlzott elvárások vannak, hogy profi bemutatkozásán csapatcsúcs 20 pontot ért el, de a teljesítményt sokan „küzdelemként” fogják meghatározni, elsősorban a labdarúgások miatt.

Ez azonban minden újonc pontőrtől elvárható, tekintve, hogy ezen a szinten mennyivel gyorsabb és tapasztaltabb a védelem.

Ennek ellenére a labdáknak kell lenniük, ami a legjobban zavarja Clarkot az első meccsén, mert megakadályozták a láz lehetséges gólszerzési lehetőségeit. A Connecticut gárdája, DiJonai Carrington keményen megküzdött Clarkkal, akinek nyolc labdarúgása volt a negyedik éves profi ellen. Clark szintén 10-ből 2-t lőtt Carrington ellen.

Clark azonban nem veszítette el önbizalmát vagy agresszióját. Ez a kulcs. Clark – aki csapatcsúcsot játszott 31 percet – tudta, hogy lesz egy tanulási görbe, mivel minden nagyon gyorsan eljut a fiatal játékosokhoz, különösen annak, aki annyit bánik a labdával, amennyit csak akar. Clark ki akarja találni, hogyan kalibrálja jobban az elmúlását.

Játszma, meccs

1:04

Caitlin Clark kritizálja WNBA-beli debütálását: “Cripszebbnek kell lennem”

Caitlin Clark az első WNBA-meccse után nyilatkozik a médiának, amelyen 10 labdarúgással küzdött.

Ez csak egy játék, de mik a reális elvárások a Feverrel szemben?

Fegyverek: A dolgok a legjobban az Indiana számára a második és harmadik negyedben mentek, amikor a Fever meg tudott maradni Connecticuttal. A Sun elhúzott a negyedik negyedben, amit a Fever edzője, Christie Sides hangsúlyozni fog csapatának.

Volt néhány igazi pozitívum abban, ahogy a Láz összetartott, ahogy jól lefutották az offense-t – de a 25 turnus mellett előfordult, hogy nem történt meg.

Reálisan tehát megmutatták, hogy képesek magas szinten teljesíteni egy olyan veterán csapat ellen, amely várhatóan a legjobb négy között végez a bajnokságban. A Láznak van esélye arra, hogy helytálljon olyan csapatok ellen, amelyek nem egészen egyenrangúak a Suns-szal.

1:18

A’ja Wilson 30 pontot dobott az Aces szezon első győzelmében

A’ja Wilson 30 pontot szerez, hogy a szezonnyitón 89-80-ra túlszárnyalja a Mercuryt.

Mit vesznek el az ászok a nyitójátékukból, amikor elindítják háromfős kampányukat?

Fegyverek: Gray távolléte – az ászok nem árulják el, hogy mennyi ideig várják őt lábsérülés miatt – első pillantásra nyilvánvaló volt, különösen, amikor Las Vegas nem támadta meg úgy a Phoenix zónáját, ahogy szerette volna egy 89-80-as meccsen. nyerj .

“Azt hiszem, meg kell szoknunk a védekezés változását, amíg a Chelsea nincs kint” – mondta Becky Hammon, az Aces edzője. “Nyomást fognak gyakorolni ránk, hogy folyamatosan olvassunk. Ez egy nagyon jó növekedési lehetőség a csapat többi tagjának – legyen szó akár szervezésről, akár olvasmányokról.”

Ennek ellenére a gárda, Jackie Young és Kelsey Plum együttesen 42 pontot és 11 gólpasszt gyűjtött, mindössze három labdával. A’ja Wilson pedig – aki MVP formában nézett ki annak ellenére, hogy kritizálta magát, amiért 22-ből 10-et lőtt a mezőnyből – megmutatta vezető szerepét a pályán, valamint nagy statisztikáját (30 pont, 18 lepattanó, 5 gólpassz) és 3 blokk).

“Az üzenetem csak az volt, hogy azt hiszem, szem elől tévesztettük, hogy kik vagyunk, mert ez az első meccs” – mondta Wilson. “Úgy érzem, mindannyian csak megpróbáltuk felvenni azt a Superman-köpenyt. Így hát segítettem a csapattársaimnak megérteni, hogy képesek vagyunk rá, és még mindig jobbá tesszük egymást.”

Miért küzdött támadóan a Storm az All-Stars Diggins-Smith és Ogwumike hozzáadása után?

Pelton: A Minnesota ellen 83-70-re elveszített hazai mérkőzésen, ahol a negyedik negyedben 20-10-re kaptak ki, a Storm nagyon hasonlított egy csapathoz, mindössze két hét közös gyakorlattal. A Seattle 17 labdarúgást követett el, és mindössze 37%-ot lőtt mezőnyből – 31%-ot a félidő után.

“Azt hiszem, összességében, támadásban, nem volt folyásunk” – mondta Noelle Quinn, a Seattle edzője a meccs után. “Nem volt labdarúgásunk. Megkönnyítettük a Minnesota védekezését. Ott akartam kezdeni. Támadásban nem voltunk szinkronban.”

Az ESPN Stats & Information szerint túl sok kemény lövés lett a Storm gárdája, Jewell Loyd számára, akinek 19-ből 3-as lövése (16%) a franchise történetének legrosszabb pontossága volt egy játékostól, aki legalább 15 lövést lőtt.

A Second Spectrum nyomon követése szerint Loyd 34%-os számszerűsített lövésminősége – az effektív mezőnygól-százalék, amelyet a lövések elhelyezkedése, típusa és a közeli védőktől való távolsága alapján elvárnánk – a legalacsonyabb volt minden játékos között . legalább öt próbálkozás kedden.

Miután Loyd beállította az egyszezonos WNBA-rekordot az összesített pontszerzésben a tavalyi szezonban (a Storm csapatában, amely 11-29-re végzett), Diggins-Smith és Ogwumike érkezése ezen változtathat. De Quinn érezte, hogy csapata fellendült a Lynx nyomása és a nyitó este miatt.

“Meglepett, de aztán értelmes volt számomra, mert ez az első meccs atmoszférája, minden ilyesmi” – mondta Quinn. “Visszatérsz a szokásodhoz, és van néhány szokásépítésünk, aminek meg kell történnie, és nehéz leszokni néhány szokásról másfél hét alatt.”

Egy konkrét hosszú távú probléma: Seattle több 3 pontos kísérletet generál. A Storm egy triplája volt a legkevesebb a 2016-os szezonnyitó óta (96-66-os vereség Los Angelesben Stewart WNBA-es debütálásán), és kilenc próbálkozásuk volt a legkevesebb 2019 óta. Minnesota – amely összesen 42 pontot és 20 lepattanót kapott a Napheesa Colliertől. és Alanna Smith — 21-3-as előnyben volt az íven túlról szerzett gólnál.

A hazai nyitány elvesztése után a Storm három meccses országúti kirándulásra indul pénteken Minneapolisban. A csapat első 16 meccséből tíz Seattle-ben játszik, Noelle Quinn edző azt mondta, hogy tetszett neki a meccs előtt.

“Különösen ennek a csoportnak” – mondta Quinn. – “Úgy gondolom, hogy ez nagyszerű dolog, mert ki kell találnunk néhány csavart, és tetszik, hogy ezt nehéz környezetben is megtehetjük.”

1:41

Alyssa Thomas a második WNBA-játékos, aki tripla duplát ért el a szezon debütálása során

Alyssa Thomas pályafutása 12. tripla-dupláját jegyzi 13 ponttal, 13 gólpasszal és 10 lepattanóval, miközben a Sun lázba lépett.

Ki állt ki a Connecticut Sun mellett?

Fegyverek: A Suns (48,5%) és a Fever (48,0%) is nagyjából ugyanannyit lőtt mezőnyből, de a Connecticut 16-tal több lövést és 10-zel kevesebbet kapott. És bár azt vártuk, hogy DeWanna Bonner (20 pont, hat lepattanó) és Thomas minden meccsen jól játsszon, a Sun számára az is nagyszerű, hogy Tyasha Harris és Carrington előrehaladását látja a hátsó pályán. Összességében 32 pontot szereztek, a Sun tartalékvédője, Rachel Banham pedig 10-et. Ha Carrington keddi támadásait is kimagasló védekezési munkájához vesszük, akkor a nyitó estén igazán kiemelkedett.

Aztán visszatért Brionna Jones, aki tavaly júniusban jobboldali Achilles-sérülést szenvedett. Nyolc pontja és három lepattanója volt, a Sun pedig nagyon örül, hogy visszakerült.

1:02

Betnijah Laney-Hamilton a 4. helyen áll, és győzelemre vezeti a Libertyt

Betnijah Laney-Hamilton 10 pontot szerez a negyedik negyedben, így a Liberty visszatérő győzelmet aratott a Mystics ellen a nyitó estén.

A New York megnyerte a nyitányt, de a negyedik negyedben rangadóra volt szüksége. Mi működött a Libertynél?

Fegyverek: A Liberty kihasználta az erősebb védekező teljesítményt a negyedik negyedben, valamint azt a tényt, hogy Jonquel Jones és Betnijah Laney-Hamilton nagyon bejött. Összességében 45 pontot és 12 lepattanót szereztek, és uralták a Liberty védelmét 85-80-ra.

Tavaly Jones nem volt teljesen fitt a szezon elején, és beletelt egy kis időbe, amíg teljes sebességre felállt. Idén most már készen áll.

„Ahol tavaly voltam, szemben az idén – nem veszem természetesnek” – mondta Jones, aki a második szezonját tölti New Yorkban. “Nagyra értékelem ezeket a pillanatokat, és szeretek kimenni és keményen játszani.”

Stewartnak nem feltétlenül volt erős a debütálása a támadójátékban, aki a mezőnyből 9-ből 3-3 volt a 8 pontért, de volt 8 lepattanója.

“Nem volt szép meccs, és azt hittem, hogy a Washington sokat dobott nekünk” – mondta Sandy Brondello, a New York edzője. – Találtunk valami ritmust.

A Washingtonban Shakira Austin erősnek tűnt, miután az előző szezonban sérülés miatt 19 meccsre korlátozódott. 13 pontig, 5 lepattanóig és 5 blokkolt lövésig jutott. Megfenyítette magát, amiért kihagyott egy késői visszalépést, de a Mysticsnek nagyon tetszett Austin játéka.

“Nagyon jó kint lenni” – mondta Austin. “Nagyon készen álltam, és úgy éreztem, hogy az erősségeimnek megfelelően játszom. Az idei évhez képest ezt szerettem volna bővíteni.”