Caitlin Clark nehézségekkel küzd a WNBA-ben, amikor a Connecticut Sun uralja az Indiana Fevert | EatchbQ

A fullasztó Connecticut Sun védelme megtorpedózta az Indiana Fever újoncának, Caitlin Clarknak a régóta várt profi kosárlabda debütálását.

Clark, a kétszeres az év válogatott játékosaküzdött az első WNBA alapszakasz-meccséért, miközben Clark mindegyikért dolgozott 20 pont A Connecticut meggyőző 92-71-es győzelme.

“Sokat lehet tanulni, ez az első” – mondta Clark újságíróknak a meccs után. “Lesz jó, lesz rossz.”

A napon első Az otthoni nyitó 2003 óta elkeltAz uncasville-i Mohegan Sun Arena szurkolói megosztották hűségüket azzal, hogy a hazai csapatnak és Clarknak szurkoltak a leghíresebb profi bemutatkozásban. női kosárlabda történelem.

Az épület dübörgött, miközben Clark mind a négy hárompontosát befúrta, de nehéz volt kiemelni. A Connecticut 25 Fever-osztó között 10 meccscsúcsra kényszerítette, és csak három gólpasszig tartotta.

„Nyilvánvalóan túl sok a forgalom – ez nem fogja elvégezni a munkát” – mondta Clark. – Sok mindenből lehet tanulni.

Hozzátette: “Szerettem volna egy kicsit jobban játszani ma este.”

Az első negyedben néhány touch faultot szedett, ami korai leálláshoz vezetett a kispadon. És amikor a padlón volt, a connecticuti DiJonai Carrington és csapattársai adtak némi mozgásteret Clarknak, a 2024-es első számú választásnak.

Clark nem szerezte meg első pontjait, amíg 5:24 maradt a második negyedben. A második félidőben kicsit támadóbbá vált, és a szünet után 13 pontot szerzett.

De a forgalom továbbra is gondot jelentett, minden félidőben öt nyereményjáték volt.

„Azt hittem, egy kis időbe telt, mire belenyugodtam a játékba” – mondta Clark. “Azt hittem, a második félidő sokkal jobb volt, mínusz néhány labdarúgás.”

A Fever edzője, Christie Sides szerint nem Clark volt a hibás mind a 10 labdarúgásban.

“Segítenünk kell neki. Jobb munkát kell végeznünk, hogy visszatérjünk a labdához” – mondta Sides.

Carrington ragaszkodott hozzá, hogy Clark keddi védelmi lezárása csak egy újabb nap volt az irodában, függetlenül attól, hogy a Mohegan Sun Aréna nemzeti reflektorfénybe került.

“Ezt várják tőlem minden este, legyen szó Caitlinről vagy bárkiről, akivel játszunk” – mondta. “Ez az elvárás. Ez a szabvány.”

Sides biztos benne, hogy Clark képes lesz alkalmazkodni az olyan elit védők magasságához és sebességéhez, mint Carrington.

A Sunnak “játékterve volt ellene, és csak egy kis időbe fog telni, amíg rájön erre a sebességre, gyorsaságra és fizikai képességre” – mondta Sides. “Megpróbáljuk megismételni és utánozni ezt a képzésünkön a kiképző embereinkkel, amennyire csak tudjuk. De ez nem ugyanaz.”

Carrington erős játékát csak lábgörcs rontotta el, ami a második félidő egy részében az öltözőbe küldte.

“Jobban kell hidratálnom, úgyhogy ez rajtam múlik – kevesebb kávé” – mondta nevetve.

Eközben a Connecticut veteránja, DeWanna Bonner 20 pontot szerzett, és feljutott az 5. helyre a WNBA minden idők góllövőlistáján.

Indiana az dédelgeti reményét Clarknál, mivel úgy néz ki, hogy javítani fog a konferencia legrosszabb 13-27-es mérlegén az elmúlt szezonban.

A Fever’s hazai nyitánya csütörtökön lesz a WNBA tavalyi második helyezettje, a New York Liberty ellen. 19 ET at Gainbridge Fieldhouse Indianapolisban.

A játékot az Amazon Prime-on közvetítik, és helyi televízióban közvetítik az NBC leányvállalatán WTHR Indianapolisban és a WWOR New Yorkban és környékén.