Carlos Alcaraz megnyerte a harmadik Grand Slam-bajnoki címet, ötszettes győzelmével a francia nyílt teniszbajnokságon Alexander Zverev ellen. | EatchbQ

Christophe Ena/AP

Carlos Alcaraz az Alexander Zverev elleni ötszettes győzelme után emelte fel a francia nyílt teniszbajnokság trófeáját.

CNN

Carlos Alcaraz megszerezte harmadik Grand Slam-címét, és az elsőt French Open vasárnap legyőzte Alexander Zverevet 6-3 2-6 5-7 6-1 6-2-re egy szegecselő versenyben.

Győzelmével a 21 éves Alcaraz lett a legfiatalabb férfi, aki bármilyen felületen megszerezte a Grand Slam címet, miután 2022-ben megnyerte a US Opent és tavaly Wimbledont.

Zverev elleni feszült meccsen jött át Philippe-Chatrier udvar hogy lenyűgöző módon gyarapítsa trófeagyűjteményét két készletről egyre.

Szeles körülmények között a spanyol a nyüzsgő párizsi közönség előtt mutatta be rettenthetetlen teniszmárkáját.

Miután több bréklabdát mentett, hogy megőrizze előnyét a döntő szettben, dupla bréket ment, majd négy óra 19 perc alatt a győzelemért adogatott, majd a padlóra süllyedt, és örömében ökölbe szorította a kezét.

Alcaraz továbbra is veretlen a Grand Slam döntőjében, és ő a legfiatalabb férfi, aki nyert a francia nyílt teniszbajnokságon azóta, hogy honfitársa, Rafael Nadal 2007-ben 14 egyéni címe közül a harmadikat megnyerte.

“A közönség nagyszerű volt (számomra) az első meccstől a mai napig” – mondta Alcaraz a pályán adott interjújában, miután köszönetet mondott csapatának és családjának. “Csak jó szavaim vannak hozzátok a támogatásért, amit nem csak a meccseken, hanem az edzéseken is kaptam… Annyira különlegessé tették ezt a tornát.”

Miután Iga Swiatek szombaton sima szettben megnyerte a női egyesben a bajnoki címet, ez sokkal szorosabb volt, mivel végig lendült a lendület az egyes játékosok között.

A pár idegesen indult a meccsen, mielőtt az Alcaraz brékkel 2-2-nél fölénybe került.

A szettet dübörgő forehand-győztessel zárta, de innentől Zverev növelte intenzitását, és sokkal jobb teniszt produkált a második szettben.

A 2020-as US Open fináléjában Dominic Thiem elleni öt szettben elszenvedett vereséget követően első Grand Slam-bajnoki címét megcélzó német játékos 83%-os sikert aratott a második szettben, amikor kettős brék után kiegyenlítette a meccset.

Úgy tűnt, hogy Alcaraz a harmadik szettben visszavette a meccs irányítását, miközben három bréklabdát mentett, így 5-2-re vezetett. Hirtelen azonban visszaesett a játéka, és Zverev üvöltve visszajött, és megnyerte a következő öt játszmát, és ezzel először szerezte meg a vezetést a meccsen.

Jean-Francois Badias/AP

Zverev, aki első francia nyílt teniszbajnokság döntőjében játszik, Alcarazra tör.

A 3. számú világnak válaszolnia kellett, és ezt stílusosan tette. Egy felháborító előreütéssel 2-0-ra vezetett az Alcaraz a negyedik szettben, mielőtt két játszmával később egy jól végrehajtott drop shot újabb bréket ütött Zverev adogatására.

Szünetek cseréje követte Alcaraz orvosi időkérésének mindkét oldalát, aki ezután megtartotta adogatását, hogy kikényszerítse a döntést.

2005 óta ez volt a második alkalom, hogy a férfi francia nyílt teniszbajnokság döntője öt szettben zajlott, és Zverev ki nem kényszerített hibáinak sora – köztük egy kettős hiba – annak a jele volt, hogy a nyomás kezd megviselni a hatását.

Szünet után az Alcaraznak egy 0-40-es lyukból kellett kiásnia magát a következő játszmában, hogy megőrizze előnyét.

Látható a célegyenes, egy lenyűgöző hátralövés segítette őt az újabb törés felé, és innen már csak formalitás volt a harmadik Grand Slam cím megszerzése.