Coco Gauff megnyeri az első Grand Slam-bajnoki címet a francia nyílt teniszbajnokságon | EatchbQ

Coco Gauff megnyerte első Grand Slam-címét párosban Katerina Siniakovával a francia nyílt teniszbajnokság vasárnapi trófeájáért.

A 20 éves amerikai Gauff, aki tavaly nyert US Open egyesben, és a cseh Siniakova 7:6 (5), 6:3-ra legyőzte az olaszokat Jasmine Paolinit és Sara Erranit Court Philippe Chatrier ellen. .

Gauffnak ez volt a harmadik női páros döntője a 2022-es Roland Garroson és a 2021-es US Openen elvesztett bajnoki mérkőzések után.

Gauff és Siniakova is megcsókolta a Coupe Simonne Mathieu-t – a győztes trófeáját.

Coco Gauff, balra, és Katerina Siniakova megcsókolja a trófeát, miután megnyerte a francia nyílt teniszbajnokság női párosának döntőjét az olasz Sara Errani és Jasmine Paolini ellen.

Jean-Francois Badias / AP

“A harmadik alkalom egy varázslat. Köszönöm, Katerina, hogy velem játszottál. Két nappal a torna előtt úgy döntöttünk, hogy együtt játszunk” – mondta Gauff. “Köszönöm a szurkolóknak. Tudom, hogy vasárnap délelőtt 11:30 a legtöbb ember számára korai. Nekem korai.”

Paolini az egyéni döntőben is második lett a Roland Garroson szombaton a négyszeres bajnok Iga Swiatek ellen. Swiatek legyőzte Gauffot az egyéni elődöntőben.

“Az elmúlt két hét nagyon szép volt, nagyon érzelmes volt” – mondta Paolini. “Sok emlékem van. Alig várom, hogy visszatérjek.”

Siniakova pályafutása során Slam-versenyt szerzett női párosban Barbora Krejcikovával, és nyolc főgyőzelmet szerzett – köztük a 2018-as és 2021-es francia nyílt teniszbajnokságot.

Errani egykori párosával, Roberta Vincivel is rendelkezik egy Slam-pályafutással. Az olasz páros 2012-ben megnyerte a francia nyílt teniszbajnokságot – abban az évben, amikor Errani elvesztette az egyes döntőjét.

“Igazán különleges újra a pályán lenni. Nem tudom, hány évet kell még játszanom. De mindig különleges ilyen játékokat játszani” – mondta a 37 éves Errani. “Különleges lesz itt, ezen a helyen játszani az olimpiát. Egy hónap múlva találkozunk.”

Paolini első női páros döntőjében játszott.

Errani adogatását kétszer is megtörték az első szettben, Paolini pedig az alapvonalon maradt, hogy kompenzáljon a 11. játszmában. A taktika úgy működött, hogy Errani tartotta adogatását.

Gauff és Siniakova vitte az első szettet, amikor Errani íve hosszúra nyúlt, és 4-1-re vezetett a második szettben, Paolini 0-30-ra csökkent az adogatásakor.

Az olaszok 4-3-ra visszavágtak egy adogatójátékkal, de Errani adogatása ismét megtört, és elszállt a lendületük.