Hogyan segített egy valószínűtlen hős a Panthersnek 2-0-ra feljutni az Oilers ellen a Stanley Kupa döntőjében: 5 elvitel | EatchbQ

SUNRISE, Fla. – Evan Rodrigues, aki mindössze 16 meccses rájátszásban lépett pályára ebben az utószezonban, kétszer volt eredményes a harmadik harmadban hétfő este, és most két meccsen három gólt szerzett a Stanley Kupa döntőjében, amivel a Florida Panthers sorozatban 2-0-ra vezet. 4-1-re győzött az Edmonton Oilers ellen.

Az Oilers védője, Evan Bouchard, aki két büntetőt is szerzett a meccsen, jobbra adta a korongot Rodriguesnak a bal körben, ami a szélső éjszakai első gólja volt, és a rájátszás ötödik gólja a harmadik játékrész elején. Az egyik lesz a játék nyertese.

A meccset lezáró gól azonban azután született, hogy Leon Draisaitl a levegőbe ugrott, és a harmadban később Aleksander Barkov kapitány arcába szúrta jobb alkarját. Barkov egy ideig a jégen volt, majd megpróbált felállni és visszaesett. Nem tért vissza. Az ezt követő erőjátékban Rodrigues 12 meccs óta az Oilers elleni első erőjáték-góljával fizette ki Draisaitlt a büntetésért.

A nagyrészt két játékos nélkül pályára lépő Oilers játékra volt feladat.

Warren Foegelét az első harmadban kiállították Eetu Luostarinen térdelése miatt, Darnell Nurse pedig mindössze hét váltást játszott, miután az első harmadban megsérült a bal lába egy Rodrigues-ellenőrzés során.

Mattias Ekholm volt az Oilers, Niko Mikkola és Aaron Ekblad (üres hálóban) pedig a Panthers másik két gólját szerezte.

Szergej Bobrovszkij 18 védést mutatott be a 14. utószezoni győzelmével és a Panthers zsinórban ötödik rájátszásbeli győzelmével.

Ekholm gólja után Connor McDavid megszerezte a 27. gólpasszt, így az NHL történetének egyetlen utószezonjában a harmadik helyen végzett Nyikita Kucserovval (2020). Az 1. meccsen pont nélkül álló McDavid egyetlen meccsnél sem maradt pont nélkül ebben a rájátszásban. Öt meccsen hét gólpasszt és kilenc pontot jegyzett, amióta a 2024-es rájátszásban pont nélkül maradt, köztük három többpontos meccset.

A 3. meccset csütörtök este rendezik Edmontonban.

Íme öt gyors kivonat a 2. játékból.

Nővér ápolási sérülés

Az ápolónőnek nem volt jó utószezonja, és sok hőt vett rá. A mínusz 15-ös értékelés határozottan nem szép. Az Oilersnek több kell tőle – ez pedig csak akkor történhet meg, ha játszik.

Nem sokat csinált abból a hétfőből.

Nurse 8:23-ra hagyta el a meccset, és azonnal megragadta a bal csípőjét Rodriguez ellenőrzése után, amely az Oilers kapusától, Stuart Skinnertől bal oldali sarokban történt. Ez volt a negyedik műszaka, amely 13 másodpercig tartott. Addig 2:18-at korcsolyázott.

A nővér az időszak hátralévő részét az öltözőben töltötte. Visszatért a jégre, hogy megkezdje a második szakaszt, de visszament az alagútba. Továbbra is tesztelte a sérülését a tévés időtúllépések alatt. A második harmadban egy váltást, a harmadikban pedig kettőt játszott, de csak 4:20-ra korlátozta a meccset.

Az Oilers mindössze öt védővel boldogult Nurse hosszú távollétében. Cody Ceci lesz a következő ember, ha Nurse betegsége miatt nem játszhat a 3. meccsen. Érdemes megjegyezni, hogy Nurse a 2022-es rájátszásban csípőhajlítás-szakadáson ment keresztül.

A párducok nagy erőjátékot pazarolnak

A Panthersnek lehetősége nyílt a 2. meccs nyitására az első játékrész közepén, amikor Foegelét ötperces büntetéssel és játékbeli szabálytalansággal ítélték meg Luostarinen térdelése miatt. De annak ellenére, hogy remekül indult a játék, és addig nem volt kapura lövés, a Panthers nemrégiben nehézségekkel küzdő erőjátéka egyetlen lövést sem tudott lőni a major első 1:37-ében, mielőtt Oliver Ekman-Larsson a következő két percet egy költséges buktatással érvénytelenítette. tizenegyes Mattias Janmarknál.

Tizenkilenc másodperccel a négy a négy elleni meccs után Ekholm gólt szerzett Edmonton első lövésében Bobrovsky öt lyukán keresztül. Amikor a major folytatódott, a Panthers nem tudott egyenlíteni, és csak egy lövést sikerült.

Az Edmonton 34 meccses tizenegyessorozata azonban később Rodrigues harmadik góljával ért véget.

Foegele kizárása megváltoztatja a felállást

Sok szó esett az Oilers edzőjének, Kris Knoblauchnak a 2. meccsre készülő játékoslistájának módosításáról. Tudtuk, hogy Ceci pályafutása során először egészséges karc lesz az edző döntése révén, és Vincent Desharnais volt a helyettese.

Úgy tűnt, idő előtt is lesznek változások. És volt bőven. Adam Henrique a negyedik vonal centeréből Draisaitl bal szélére költözött. Ott Sam Carrick vette át Henrique helyét. Evander Kane visszaesett a harmadik vonalra, ami azt jelentette, hogy Foegele átcsúszott a jobb szélre, és ebben az utószezonban hatodszorra lökte a veterán Corey Perryt a sajtódobozba.

Nos, ezekből a változásokból szinte semmit sem tapasztaltunk működés közben.

Mint említettük, Nurse sérülése mellett az Oilers elveszítette Foegelét az őrnagygal. A Luostarine lent maradt a jégen, miközben egy csapás követte és lement az alagútba. Nem sokkal ezután visszatért az akcióhoz.

A kezdő Foegele a meccs hátralévő részében 11 támadóval hagyta el az Oilers csapatát, köztük egy egyértelműen dolgozó Kane-nel. Erősen támaszkodtak a sztárhosszabbításukra, és az alsó hat lényegében összeomlott az időtartamra.

Mikkola, az Oilers gyilkosa

Mikkola, a Panthers toronymagas védője fizikálisságáról és védekező játékáról ismert, de az Oilers is utál ellene játszani a támadása miatt. Az Edmonton elleni pályafutása 10 góljából három góljával az Oilers gyilkosává vált.

Hétfőn a bal körből Anton Lundell beadása után a rájátszásban szerzett második góljával kiegyenlítette a meccset 1-1-re. Ekkor, 9:34-nél a másodikban az Oilers mindössze öt kapura lőtt. Tulajdonképpen Bobrovsky este legjobb védése közvetlenül Mikkola kapuja előtt történt, amikor tagadta Mikkola öngóltját, amikor a védő meglepte egy óvatlanul pörgő lövéssel a saját kapujába.

Sínek egy szigeten

Azon a meccsen, ahol az Oilers az első harmadban négy, a másodikban három lövést kapott, Skinner jó munkát végzett az Edmonton életben tartása érdekében. Az első 40 percben 22 lövésnél 21-szer cáfolta Floridát, beleértve a második szakaszt is, amelyben kirabolta Matthew Tkachukot és Brandon Montourt. A második harmad erőjátékában ugyanezt tette Sam Bennettel, egyenesen.

Öttől ötig, Natural Stat trükk 10-6 volt Florida javára a gólszerzési lehetőség a meccsen, és 4-0 a nagy veszélyhelyzetben.

(Fotó: Evan Rodrigues: Bruce Bennett/Getty Images)