Iga Swiatek harmadik francia nyílt bajnoki címét szerezte Paolini legyőzésével | EatchbQ

PÁRIZS (AP) – Néhány percig úgy tűnt, Iga Swiatek kissé kiakadt. French Open döntőben Jasmine Paolini ellen. Swiatek folyamatosan hibázott szombaton korán, a harmadik játszmában kikapott, és lemaradt Philippe Chatriertől.

Valódi meglepetés készülhet? Vajon Paolini nemcsak harcot tud ebből kiharcolni, hanem meg is nyeri? Ó, nem. Nem is közel. Nem azzal, ahogyan Swiatek uralni tudja az ellenfelet, különösen vörös agyagon.

A csúcsmagos Swiatek Gyorsan beállította az elszánt ütéseit, és egyszerűen leküzdötte Paolinit, és 10 zsinórban szerzett meccset aratott a 6:2, 6:1 arányú győzelem felé, amivel sorozatban harmadik bajnoki címet szerzett a Roland Garroson, öt éven belül pedig negyediket.

A 23 éves lengyel játékosnak meccslabdát kellett mentenie a Naomi Osaka elleni második fordulóban a múlt héten, de a háromszettes szökést követő öt meccsen Swiatek összesen mindössze 17 játszmát bukott el.

„Ez a torna egészen szürreális volt az elején és a második fordulóval, aztán minden meccsen egyre jobban tudtam javítani a játékomat. Nagyon büszke vagyok magamra, mert kívülről láthatóan elég magasak voltak az elvárások. Nyomás is” – mondta Swiatek, aki összesítésben 35-2-re áll a French Openen, beleértve a jelenlegi 21 meccses győzelmi sorozatot. “Örülök, hogy rávágtam, és készen álltam mindezt kezelni – és sikerült nyernem.”

Justine Henin óta 2005 és 2007 között ő az első nő, aki három egymást követő trófeát szerzett Párizsban.

Hogy 12. kiemelt Paoliniegy 28 éves olasz játékos, aki első Slam-döntőjében szerepelt, a Swiatekkel való szembenézést a Roland Garroson “a sportág legnehezebb kihívásának” nevezte.

Swiatek 2020-ban a French Opent és 2022-ben a US Opent is megnyerte, és most 5-0-ra áll a fődöntőben.

Ezt a diadalt a múlt hónapban Madridban és Rómában elért agyagos győzelmekhez adta, és ő lett az első nő, aki mindhárom versenyt megnyerte Serena Williams 2013 óta.

“Még soha életemben nem játszottam ilyen intenzitású játékossal” – mondta Paolini. “Számomra jelenleg úgy gondolom, hogy ez volt a legnagyobb kihívást jelentő meccs, amelyet pályafutásom során játszottam.”

A szombati mérkőzés utáni ceremónia során Swiatek mellett egy női pár állt, akik egyenként 18 Grand Slam-bajnoki címet nyertek, Chris Evert és Martina Navratilova. Evert a francia nyílt teniszbajnokság előtt azt mondta, hogy szerinte Swiatek végül meghaladhatja női rekordját, hét párizsi bajnoki címét.

Paolini, aki pályafutása legjobbja 7. helyére emelkedik hétfőn a ranglistán, a tenisz négy nagy tornája egyikén sem jutott túl a második fordulón, mígnem a januári Australian Openen bejutott a negyedik körbe. Vasárnap a francia nyílt teniszbajnokság női páros döntőjében játszik Sara Errani partnerével a 2023-as US Open egyes bajnoka, Coco Gauff és Katerina Siniakova ellen.

A finálé kezdete előtt hangos kántálás hallatszott: “Menjünk, Jázmin! Gyerünk!” – kelt fel Paolini szurkolói a lelátón, mindegyikük az olasz zászló valamelyik színében: zöld, fehér vagy piros pólót viselt.

Miután Swiatek megszerezte a meccs első pontját, egy szurkoló franciául felkiáltott: “Jázmin, még nincs vége!”

De Swiatek rövid időre ingatag szakaszon ment keresztül, a második játszmában nem tudott bréklabdát váltani, majd 13 perc elteltével 2-1-re megbukott, amikor előre kezet ütött.

Ez volt Swiatek hetedik ki nem kényszerített hibája délután; Paolini csak egyet készített. Az út hátralévő részében ezek a számok: hat ki nem kényszerített hiba Swiatektól, 17 Paolinitől.

Swiatek, aki sokat hallott az “Iga!” éneklését, azonnal visszaállította, és elkezdett teniszezni, amivel 2022 áprilisa óta szinte minden héten az 1. helyre került. Az ösztönök és a lábmunka szinte minden lövést elér. Az ijesztő, nyelvpergető kézfejek. A mérkőzés előtti stratégia és a meccs közbeni kiigazítások.

És amint Swiatek elindult, Paolini már semmit sem tehetett, hogy lelassítsa.

“Az elején össze voltam törve, szóval talán nem volt tökéletes” – mondta Swiatek -, de úgy gondolom, hogy a szint elég magas volt.

Teljesen.

A 2-all-nál szakította meg a szerelmet, és egy 140 km/h-s adogatással megszakította a meccset. A következő játék egy 25 lépéses cserével kezdődött, amit Swiatek egy fonákjátékkal zárt, amelyet Paolini meg sem próbált üldözni. Most Swiatek 3-2-re vezetett, és egy pillanat alatt megszerezte a szettet, és 5-0-ra vezetett a másodikban.

“Minden labdát lökni, nyomni, lökni kell” – mondta Paolini, kifejtve, hogy Swiatek sokkal gyorsabban és az alapvonalhoz közelebb üti a lövéseket, miközben erősebben lendíti az ütőjét, mint a legtöbb ellenfél. – Ha nem, akkor nincs esélyed.

Mindössze 1 óra 8 percnyi játék után Swiatek úgy ünnepelt, hogy térdre ereszkedett az alapvonal mögött.

Hamarosan az oldalsó padján ült, telefonjával szelfit készített, és négy ujját feltartva jelképezte a francia nyílt teniszbajnokság trófeáit. Senki sem lenne megdöbbenve, ha ez a szám tovább emelkedik.