Irgalmatlan a Children’s Mercy Parkban: Újabb elpazarolt ólom | EatchbQ

A Seattle Sounders a Children’s Mercy Parkba indult, hogy megmérkőzzön a Sporting Kansas Cityvel, és esélyt kapjon arra, hogy elmélyítse az SKC gondjait, és meghosszabbítsa veretlenségét. Ehelyett annak ellenére, hogy korán 1-0-ra vezettek, a Sounders 2-1-re kikapott.

A Seattle erőteljesen kezdett, a kezdő sípszótól nyomott, és nagyon jó megjelenéseket generált, ami Jordan Morris egyszerű, de csodálatos góljával tetőzött a 12. percben. João Paulo észrevette Morrist, aki a jobb középső csatornából berohant a védelem mögé, és a hátsó vonalon át passzolt, hogy Morris ráfusson. Mivel már csak Tim Melia volt képes legyőzni, felemelte a fejét, és Melia oldalára helyezte a lövést a hálóba. Egy rövid pillanatig minden rendben volt a világgal, és a tavalyi Kansas City-i utazás megismétlődésének lehetősége valósnak és kézzelfoghatónak tűnt.

Sajnos hét perccel később Johnny Russell a területen kívülről a távoli kapufára lőtt egy alacsony lövést, amelyet Frei nem nagyon tudott kivédeni, így a 20. perc előtt kiegyenlített volt a játék. A gól Russell egy kis opportunizmusából és a Sounders némi határozatlanságából származott, amikor Obed Vargas és Reed Baker-Whiting találkozott a tizenhatoson a labdával a lábuknál, de ahelyett, hogy bármelyikük elhárította volna a veszélyt, a labda csak olyan messzire ment. Russell.

Az első félidő utolsó 25 percében mindkét csapatnak volt lehetősége gyarapítani és a vezetést is megszerezni, de a maroknyi lövés ellenére egyik sem adott okot a szurkolóknak arra, hogy felkeljenek a helyükről. A Seattle a második félidőt ugyanúgy kezdte, mint az elsőt, nagy nyomás alá helyezve az SKC-t. Obed Vargas és Morris is veszélyes helyzeteket alakított ki az első 15 percben, de ezekből a pillanatokból nem lett semmi. A Sounders-büntetést kiszabták, amikor úgy tűnt, hogy Ruidíaz szabálytalanságot követett el, és leesett a területen, de a játékot figyelték, és Guido Gonzalez játékvezetőt végül nem mondták neki, hogy menjen a monitorhoz, és folytassa a játékot.

Minden sokkal, de sokkal rosszabbra fordult a 73. percben, amikor Reed Baker-Whiting visszahúzta Alenis Vargast, amikor lehúzták a szélről, és megszerezte második sárga lapját. Miután a Sounders 10 főre csökkent, végrehajtották az első cseréjüket, amikor Cody Baker váltotta Ruidíazt, és ekkor a Seattle úgy tűnt, feladta a reményt, hogy egy pontnál többet kikapjon a játékból. A végén még kevesebbel is beérnének, köszönhetően Alenis Vargas 85. percben szerzett góljának, aki Baker körül és mögé futott be, és Frei szűk szögben lőtt lövésével a közeli kapufánál 2-1-re vezette az SKC-t.

A Seattle még néhány pillantást vetett a kapura a játék gyengébb perceiben, de soha nem tűnt különösebben valószínűnek, hogy visszapattan. Most egy héttel indulnak haza, hogy felkészüljenek a június 15-i, szombati, Minnesota United elleni hazai meccsükre.

Kulcsfontosságú pillanatok

6 – A Sounders korai nyomása ellenére, az első pillantás a célpontra Daniel Salloira esik, aki lövését Stefan Frei blokkolja, de elpazarolja, mielőtt végül begyűjti.

10 – Albert Rusnák és Raúl Ruidíaz jó adok-menést dolgoznak ki az SKC területére, hogy jó megjelenést kölcsönözzenek Rusnáknak, de nem tudja megtartani a lövést.

12 – GÓL! João Paulo mögé játssza Jordan Morrist egy szép csorba labdával, aki könnyedén elviszi Tim Melia mellett a gólt. 1-0 Hangjelzők

19 – Gól, SKC. A Seattle nem tudja kiszabadítani a labdát, Johnny Russel pedig egy alacsony külső szakadással kiegyenlíti a meccset, amit Frei egy érintésre megugrik, de nem tud távol tartani. 1-1

48 – Rusnák Morrist kijátssza a térre a bal oldalon. Morris megveri Jacob Davist a dribbelésnél, és veszélyes labdát küld a kapu fölé, de azt elhárítják.

58 – Nagyszerű jobb oldali játék Obed Vargashoz vezet a tizenhatosba, és elfekteti a labdát Ruidíaz előtt, aki úgy tűnik, szabálytalanságot követ el, de nem ítélnek büntetőt.

73 – Piros lap. Reed Baker-Whiting megkapja a második sárgáját a meccsen, és a Sounders a játék hátralévő részét egy játékos felett tölti.

85 – Gól, SKC. Alenis Vargas megkerüli és mögé kerül Cody Baker mögött, és szűk szögből eltalálja Freit a közeli kapufánál. 2-1 SKC

Gyors gondolatok

Nem rossz, de nem elég jó: A seattle-i védelem többnyire tiszteletreméltó volt 2024-ben. 17 meccsen keresztül 21 gólt engedtek be, ami meccsenként átlagosan 1,2 gólt engedélyezett. mérkőzés. Ezek nem vészes számok, de nagyon egyértelmű visszalépést jelentenek az előző szezonhoz képest. Ha az offense a csoport tehetségéhez közeli szinten teljesítene, az valószínűleg elég lenne a meccsek megnyeréséhez. A probléma az, hogy az offense nem, és a csapat védelme küzd, hogy elzárásokat vezessenek be, hogy egyetlen gólt szerezzenek. Több mint egy hónap telt el a csapat legutóbbi tiszta lapja óta, amely május 5-én az LA Galaxy elleni 0-0-s döntetlent játszotta. Minden sorozatban nyolc egymást követő mérkőzésen kaptak legalább egy gólt. Egyszerűen nem tesznek szívességet maguknak.

Helyeket kell megszerezni: Rengeteg kérdést kell feltenni a csapattal kapcsolatos személyi döntésekkel kapcsolatban, bár néhányat a szezon nagy részében tettek fel sérülések és rendelkezésre állás miatt. Ez a játék két személyi kérdésre fókuszált, és sajnos két vitathatatlan klublegenda is van közöttük: Stefan Frei és Raúl Ruidíaz. A játékosok száma elkerülhetetlenül hanyatlik az életkor előrehaladtával, de ebben a szezonban volt remény arra, hogy ha mindketten egészségesek lesznek, talán tovább halaszthatják a Father Time-t. Legyen szó életkorról vagy egyéb tényezőkről, mindkettőjüknek voltak jelentős meccsei, amelyek pozitív hatással voltak a meccsekre, és úgy tűnik, Ruidíaznak különösen nehéz lépést tartania a körülötte lévő játékosok tempójával. Az SKC ellen Frei két gólt lőtt, amivel az elsőnél rövidre sikerült, a másodiknál ​​pedig abszolút üvöltőt lőtt, amikor a közeli kapufánál lőtt, és ezzel megszerezte a vezetést a házigazdáknak. Nincs garancia arra, hogy Andrew Thomas készen áll az 1. helyre, vagy hogy jobb lesz, mint Frei volt, de jelenleg úgy tűnik, hogy a csapatnak rá kell jönnie.

A változtatást most el kell kezdeni: A csapat tisztában van azzal, hogy valamit változtatni kell. Ezt nem lehet megkerülni. Noha nagyon komolyan meg kell fontolni és erőfeszítéseket kell tenni, hogy megpróbáljuk javítani a névsort a következő átigazolási időszakban, a valóság az, hogy több mint egy hónapra vagyunk július 18-tól, amikor megnyílik az ablak. A szezon felénél járunk 17 lejátszott mérkőzéssel, július 18-án pedig hét meccsel közelebb vagyunk az alapszakasz végéhez. Még ha Craig Waibel csettinthet is, és azonnal elintézné az összes dolgát, amint kinyílik az ablak, 10 játék nem sok idő a dolgok megváltoztatására. A változást a már itt lévő tehetséggel kell kezdeni. Remélhetőleg néhány játékos meggyógyul, és végre láthatjuk, mit kínál Bradilio Rodrigues, és Pedro de La Vega is pályára léphet, és a pályán maradhat, de a valóság az, hogy azok a srácok, akik már játszottak, azok, akiknek fel kell lépniük. az edzői stábnak meg kell találnia a módját, hogy többet hozzon ki csapatából, mint eddig.

Figyelemre méltó idézet

A játékos reflektorfénye

Jordan Morris – Morris a Sounders legutóbbi négy meccséből három gólt szerzett. Állandó fenyegetés volt, és a csapattársak rendszeresen hátul keresték, bár nem mindig tudták megtalálni.