Jalen Brunson 44-et bukott, amikor a Knicks lefújta a Pacerst az 5. meccsen | EatchbQ

NEW YORK – A New York Knicksnek még egy lépést kell megmásznia ahhoz, hogy 2000 óta először bejusson a Keleti Konferencia döntőjébe.

Jalen Brunson néhány kemény meccs után készül, és készen áll rá.

Brunson 44 pontot szerzett, ezzel az utószezonban ötödször jutott 40-ig, a Knicks pedig kedd este 121-91-re verte az Indiana Pacerst, így 3-2-re vezet a rájátszásban.

A Knicks felkapott egy lefújás utáni vereséget, és garantált magának még legalább egy meccset a Madison Square Gardenben az ordító szurkolói előtt, akik arra vágytak, hogy a késő tavasszal ismét nagy meccseket láthassanak. Josh Hart 18 pontot és 11 lepattanót jegyzett, Deuce McBride pedig 17 pontot szerzett, miután bekerült a kezdőbe.

A második helyen kiemelt Knicks a második fordulóban zárhatja be a sorozatot péntek este Indianapolisban, miután a sorozat első kétnapos meccsei között szünetet tart. (Caitlin Clark hazai debütálása a WNBA-ben az Indiana Feverrel csütörtök este lesz a Gainbridge Fieldhouse-ban.)

„Még egy győzelemre vagyunk, így nem lehetünk túl izgatottak” – mondta Tom Thibodeau, a Knicks edzője. “Meg kell értenünk, mit kell tennünk, és koncentrálnunk kell az előttünk álló feladatra. Ha jól érzed magad, le kell vernünk ebben a bajnokságban. Készen kell állnunk arra, hogy megy.”

A 7. meccs vasárnap délután lesz New Yorkban, ha szükséges.

Brunson megsérült a jobb lába a 2. meccsen, és vasárnap 18 pontra korlátozódott, ami az utószezon legalacsonyabb pontja, mivel a Pacers 121-89-es rangadón lerohanta a Knickset. Továbbra is kitartott amellett, hogy jól van – és ezen a kedden nem volt miért megkérdőjelezni.

“Úgy gondolom, hogy csapatként, bármilyen helyzetről is legyen szó, ugyanaz a gondolkodásmódunk, bármi is legyen” – mondta Brunson. “És nem számít, mit érzek én vagy bárki más, tudjuk, mi a tét, tudjuk, mit kell tennünk, és ki fogjuk találni.”

Brunson gyorsan felhúzott hárompontosra a dribbelésből, vagy a sorozatos hamisításait és pörgetéseit arra használta, hogy lágy ugrókat állítson fel a sávban. szavazás, nem az, aki 10-26-ra lőtt a 3. meccsen és 6-17-re vasárnap.

Az 5. meccsen az első félidőben 28-at szerzett, ami a Knicks rájátszásának rekordja, majd a negyedik helyre zárta a meccset hét zsinórban szerzett pontjával, amit egy hárompontos játékkal zárt, így 7:57-nél 106-86 lett.

Brunsonnak, aki az 1. meccsen 43 gólt szerzett, az NBA történetének negyedik játékosa lett négy egymást követő 40 pontos meccsel a rájátszásban, kedden rengeteg segítség volt.

Alec Burks, aki teljesen kimaradt a rotációból, egészen addig, amíg fel nem tért a sérülései miatt, 18 pontot szerzett a kispadról, Isaiah Hartenstein pedig hét pontig és 17 lepattanóig jutott, amivel a Knicks 53-29-re múlta felül a Pacerst.

“A laza labdák és a lepattanók miatt elpusztultunk. 20 támadópattanót és további 29 lövést adtunk le. Tehát mindannyian birtokoljuk” – mondta Rick Carlisle, a Pacers edzője. “De nagyon kínos. Nagyon kínos és kemény lecke.”

Pascal Siakam 22 pontot szerzett a hatodik helyen kiemelt Pacersnek, amely az utószezonban igyekszik veretlen maradni otthon, hogy kikényszerítse a döntő meccset. Myles Turner 16 pontot adott, de az All Star-válogatott Tyrese Haliburton mindössze 13 pontot szerzett az elmúlt három meccs 29,7-es átlaga után.

Az Indiana erősen kezdett, 25-20-ra vezetett, majd a Knicks egy 11-0-s futással egy negyed után 38-32-re vezetett. Rick Carlisle, a Pacers edzője három időkérést égetett el a negyedben, és úgy tűnt, hogy a közönség óráról órára nőtt.

Brunson egymást követő kosarakat szerzett, így 13 pontos előnyt szerzett a második negyed elején, majd megszerezte az első kosarat egy 9-0-s futamból, amivel 2:11-nél 65-47 lett. A harmadik 17-0-s futása a nyolcpontos előnyt 89-64-re változtatta.

“Jobban öltek meg minket az üvegen, mint valószínűleg bármelyik játékban, az összes sorozatban” – mondta Haliburton. “Egész este nem értük el az intenzitást.”

A Knicks azóta nem jutott be a konferencia döntőjébe, hogy a Pacers 2000-ben nyolc éven belül a hatodik találkozón legyőzte őket. Ez volt a 90-es évek Knicks-Pacersének vadsága egy öt technikai hibával járó meccsen.

Az indianai Isaiah Jacksont szabálytalanság miatt kérték ki egy kemény pick miatt, ami az első félidőben megdöntötte a New York-i Donte DiVincenzót a pályán. Hartenstein odament hozzá, és mellbe került Jacksonnal, és Burks is bejött, és úgy tűnt, felemeli a kezét, és kapcsolatba lép Jacksonnal. Mindhárom játékost technikai szabálytalanság miatt kérték.

Később, miután DiVincenzo leütötte Brunson ugróját, Turnerrel összegabalyodtak, amikor DiVincenzo megpróbált átverekedni egy picket. Egy szabálytalanság után üvöltöztek egymással, és mindketten felálltak, miközben a közönség DiVincenzo nevét skandálta, miközben a játékvezetők áttekintették a játékot.